sobota, 1. avgust 2009

Peace Cup: Juve porazil Real

Madridski Real je v polfinalu pokala miru moral priznati premoč Juventusu. Portugalec Cristiano Ronaldo ponovno realiziral enajstmetrovko.

V Sevilli je bilo odigrano polfinale pokala miru (Peace Cup) med Realom iz Madrida in Juventusom. Oba velikana sta nastopila oslabljena, brez dveh odličnih brazilskih vezistov, pri Realu je manjkal Kaka, pri Juventusu pa Diego. Tekma se je začela z minuto molka v spomin angleški nogometni legendi Bobbyju Robsonu, ki je umrl ravno včeraj. In le tri minute so bile potrebne, da so gledalci videli prvi zadetek. Po predložku Alessandra Del Piera ga je dosegel nekdanji nogometaš Reala Fabio Cannavaro. Pred koncem prvega polčasa je Realu, ki pred tem nikakor ni uspel zadeti, izid uspelo poravnati. Po prekršku nad Raulom v kazenskem prostoru Italijanov je glavni sodnik namreč pokazal na belo točko, zanesljivi izvajalec strela z enajstih metrov pa je bil najdražji nogometaš na svetu Cristiano Ronaldo. Zadnji zadetek na zanimivi tekmi, ki je obema kluboma služila kot resna preizkušnja forme pred novo sezono, je padel v 48. minuti. Dosegel ga je nekdanji reprezentant Bosne in Hercegovine Hasan Salihamidžić. Finale pokala miru bo odigrano v nedeljo, v njem pa se bosta udarila Juventus in Aston Villa, ki je v drugem polfinalu z 2:1 izločila Porto.